Aspekty, które należy rozważyć przed zawarciem związku małżeńskiego

Często przeoczamy pewne kluczowe kwestie, które – jeśli nie nadamy im wagi, na jaką zasługują – mogą stać się prawdziwym bólem głowy, a nawet zrujnować nasz związek. Jeśli chodzi o miłość, dajemy się ponieść emocjom związanym z tym, co czujemy i pomijamy ważne kwestie, takie jak:

1. Finanse

To prawda, że nie jest to zbyt romantyczny temat, ale należy go otwarcie poruszyć: ile każdy z Was będzie dokładał do pokrycia czynszu czy kredytu hipotecznego i rachunków, jak będziecie płacić za artykuły spożywcze, co z samochodem i benzyną, czy będziecie mieć wspólne konto?

2. Obowiązki domowe

Uzgodnijcie, kto co będzie robił i jak często. Bardzo pomocne jest zaprojektowanie tygodniowego harmonogramu, w którym wszystko znajdzie swoje odzwierciedlenie i będzie on widoczny dla całej rodziny w domu. Jeśli macie dzieci, dostosujcie go do nich w zależności od ich wieku, ale ważne jest, aby uczestniczyły zarówno w planowaniu, jak i w wykonywaniu zadań, w ten sposób nauczą się brać na siebie odpowiedzialność.

3. Miejsce zamieszkania i zakwaterowanie

Czy rozmawialiście o tym, gdzie zamierzacie się osiedlić, czy wolicie mieszkać w mieście, czy może na wsi? Jaki chcecie mieć dom? Po podjęciu tej decyzji… Czy moglibyście połączyć tę decyzję z pracą, którą oboje obecnie wykonujecie czy rozważacie możliwość zmiany pracy lub nawet zawodu w przyszłości, jeśli tak, czy byłoby to wykonalne?

4. Dzieci

Czy jesteście zgodni co do posiadania dzieci? Ile chcielibyście mieć i kiedy? W https://brzdace.pl przeczytasz, z czym wiąże się posiadanie dzieci.

5. Wartości i etyka

Czy naprawdę wiecie, jakie wartości i zasady kierują życie partnera, jakie przekonania są dla niego ważne, czy macie jakieś wspólne?

6. Cele życiowe

Podobnie: czy dobrze znasz swojego partnera, jakie motywacje nim kierują, jakie są jego marzenia i czy jego cele mogą współistnieć z Twoimi

7. Polityka i ideologia

Nie jest konieczne, abyście myśleli tak samo, ale istotne jest, aby Wasze stanowiska mogły być zgodne i abyście byli spójni sami ze sobą. Oczywiście w obu przypadkach muszą one wynikać z szacunku dla innych i nie mogą być sprzeczne z Waszymi własnymi podstawowymi wartościami.

Poprzedni post Czym jest wolna wola?
Następny post Psychologia przestępczości