Znana pieśń głosi „Gdy szukasz Boga popatrz na kwiaty, popatrz na góry i ciemny las. Z każdej wędrówki wrócisz bogaty i dobrą treścią napełnisz swój czas. Bo cały świat jest pełen śladów Boga i każda rzecz zawiera Jego myśl. Wspaniały szczyt, błotnista wiejska droga, to Jego znak, który zostawił ci. Każdy z nas stworzony jest przez Pana i w każdym z nas zamieszkać pragnie Bóg. By dobra wieść była przekazywana, by miłość Swą objawić przez nas mógł.”

Gdzie jest Pan Bóg?

Wiara uczy nas tego, że Pan Bóg jest wszędzie. Jest w każdym zakątku świata, w każdym miejscu i o każdej porze jest z nami. Jest także w każdym napotkanym człowieku. W każdym człowieku musimy widzieć Samego Jezusa Chrystusa. I czynić dobro tak, jakbyśmy czynili je dla Samego Pana Boga. Jezus Chrystus nauczał, że „Cokolwiek uczyniliście jednemu z tych najmniejszych, Mnieście uczynili”.
Pan Bóg stwarzając świat jeszcze przed stworzeniem człowieka stworzył środowisko, rośliny i zwierzęta. I potem ofiarował wszystko człowiekowi, aby ten czynił sobie ziemię poddaną. Dlatego zwierzęta są poddane człowiekowi i stanowią pokarm dla człowieka. Jednak, gdy nie stanowią pokarmu i nie chcemy ich zjeść, to również nie należy ich źle traktować. Nie wolno nam znęcać się nad zwierzętami, mordować, straszyć i zabijać dla przyjemności. Gdy nie zjesz, to nie dręcz i nie zabijaj. A jak zabijasz, aby zjeść, też nie bij i nie dręcz przed śmiercią, tylko zrób to szybko, aby zwierzę nie cierpiało. Zwierzęta również czują, boją się i znoszą ból. I za dręczenie ich bez powodu także przyjdzie nam kiedyś zapłacić.

Podobieństwo człowieka do Pana Boga

Szukaj Boga

Gdy ktoś nie zna jeszcze Pana Boga, a pragnie Go spotkać i poznać, to Boga musi szczerze i intensywnie szukać wszędzie. Gdy Go znajdzie, to zobaczy, że On jest na każdym kroku. Terytorium poszukiwań jest niczym nieograniczone. Znaleźć Pana Boga możemy wszędzie i w najmniej spodziewanych sytuacjach. Lecz chcąc żyć Panem Bogiem na co dzień i pragnąc, aby nasza miłość do Stwórcy nigdy nie osłabła, trzeba każdego dnia na nowo Go poszukiwać i znajdować. Aby zacieśnić więź z Panem Bogiem trzeba również każdego dnia się do Niego przybliżać, każdego dnia Go szukać i odnajdywać w bliźnim. W każdym bliźnim, którego Pan Bóg postawił na naszej drodze życia. Każda osoba znalazła się w naszym życiu po coś. Często od razu tego nie rozumiemy, lecz to nie znaczy, że ten człowiek jest zbędny w naszym życiu. On jest po to postawiony na naszej drodze, aby poprzez niego wypełnił się Plan Boży.