Gdzie szukać Pana Boga?

Znana pieśń głosi „Gdy szukasz Boga popatrz na kwiaty, popatrz na góry i ciemny las. Z każdej wędrówki wrócisz bogaty i dobrą treścią napełnisz swój czas. Bo cały świat jest pełen śladów Boga i każda rzecz zawiera Jego myśl. Wspaniały szczyt, błotnista wiejska droga, to Jego znak, który zostawił ci. Każdy z nas stworzony jest przez Pana i w każdym z nas zamieszkać pragnie Bóg. By dobra wieść była przekazywana, by miłość Swą objawić przez nas mógł.”

Gdzie jest Pan Bóg?

Wiara uczy nas tego, że Pan Bóg jest wszędzie. Jest w każdym zakątku świata, w każdym miejscu i o każdej porze jest z nami. Jest także w każdym napotkanym człowieku. W każdym człowieku musimy widzieć Samego Jezusa Chrystusa. I czynić dobro tak, jakbyśmy czynili je dla Samego Pana Boga. Jezus Chrystus nauczał, że „Cokolwiek uczyniliście jednemu z tych najmniejszych, Mnieście uczynili”.
Pan Bóg stwarzając świat jeszcze przed stworzeniem człowieka stworzył środowisko, rośliny i zwierzęta. I potem ofiarował wszystko człowiekowi, aby ten czynił sobie ziemię poddaną. Dlatego zwierzęta są poddane człowiekowi i stanowią pokarm dla człowieka. Jednak, gdy nie stanowią pokarmu i nie chcemy ich zjeść, to również nie należy ich źle traktować. Nie wolno nam znęcać się nad zwierzętami, mordować, straszyć i zabijać dla przyjemności. Gdy nie zjesz, to nie dręcz i nie zabijaj. A jak zabijasz, aby zjeść, też nie bij i nie dręcz przed śmiercią, tylko zrób to szybko, aby zwierzę nie cierpiało. Zwierzęta również czują, boją się i znoszą ból. I za dręczenie ich bez powodu także przyjdzie nam kiedyś zapłacić.

Podobieństwo człowieka do Pana Boga

Szukaj Boga

Gdy ktoś nie zna jeszcze Pana Boga, a pragnie Go spotkać i poznać, to Boga musi szczerze i intensywnie szukać wszędzie. Gdy Go znajdzie, to zobaczy, że On jest na każdym kroku. Terytorium poszukiwań jest niczym nieograniczone. Znaleźć Pana Boga możemy wszędzie i w najmniej spodziewanych sytuacjach. Lecz chcąc żyć Panem Bogiem na co dzień i pragnąc, aby nasza miłość do Stwórcy nigdy nie osłabła, trzeba każdego dnia na nowo Go poszukiwać i znajdować. Aby zacieśnić więź z Panem Bogiem trzeba również każdego dnia się do Niego przybliżać, każdego dnia Go szukać i odnajdywać w bliźnim. W każdym bliźnim, którego Pan Bóg postawił na naszej drodze życia. Każda osoba znalazła się w naszym życiu po coś. Często od razu tego nie rozumiemy, lecz to nie znaczy, że ten człowiek jest zbędny w naszym życiu. On jest po to postawiony na naszej drodze, aby poprzez niego wypełnił się Plan Boży.

Poprzedni post Różaniec jest naszym niezbędnikiem
Następny post Podobieństwo człowieka do Pana Boga

Jeden komentarz w temacie “Gdzie szukać Pana Boga?

Dodaj komentarz